Teknoloji

Togg İçin Kredi Almak: Oranlar Nasıl?

Geçtiğimiz günlerde bir kamu bankasının, ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Murat Varank’ın ailesine verilen Togg T10X için kredi kampanyası başlatacağı ortaya çıktı. Başta faiz oranları olmak üzere kredi ile ilgili birçok değer internete düştü. Detaylar burada…

Bu hafta başı itibariyle ilk sahiplerine ulaşan yeni Togg T10X’in kargo süreci başladı. Çekilişle belirlenen 20 bin kişinin yeni otomobillerinin en geç 2024 yılı sonuna kadar teslim edileceği açıklandı.

Törende ve bundan sonraki süreçte tartışılan konulardan biri de milyon dolarlık araç için vatandaşlara rastgele bir fidye verilip verilmeyeceğiydi. Geçtiğimiz saatlerde sızan bazı belgeler bu tartışmayı noktaladı.

Artık adı bilinmeyen bir kamu bankasının yeni araç için başlatmayı hedeflediği kredi kampanyası sızdırıldı. Kredinin vade tutarı ve faiz oranı belli oldu.

Belgelerle birlikte yayınlanan rapora göre yeni kampanyada 300 bin TL krediye 24 ay vade ve yüzde 1.36 faiz oranı uygulanacak. Bu kapsamda satış fiyatı 915 bin TL olan en düşük model için kredi çeken bir vatandaş aylık 15.220-15.330 TL arasında bir ödeme yapmak zorunda kalacak.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kredi için belirlenen vade ve faiz oranı nasıl olmalıdır? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu