Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu’da konuştu

ORDU’DA KONUŞTU

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde tamamladığı tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, memleketinde hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlendi. Kurtulmuş, Ordu’da gün boyu düzenledikleri programlarla verimli bir gün geçirdiklerini söyledi.

Ordu’ya her gelişinde daha iyi hizmet verildiğini görmekten mutluluk duyduğunu belirten Kurtulmuş, “Ordu’da yıllar içinde çok güzel hizmetler yapılıyor. Hem merkezi hükümetimizin hem de belediyelerimizin verdiği hizmetler her şeyden övgüyle söz ediliyor. Ordu ilimiz ve ilçelerimizde verilen hizmetlerde emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” “Öyle yapıyorum” dedi. Konuşmasında İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Kurtulmuş, İsrail’in dünyanın gözü önünde büyük bir saldırganlıkla Gazze’nin temiz, mazlum halkını katlettiğini ve Gazze halkını tarihten silmeye çalıştığını belirterek, şöyle devam etti: :

“Böyle bir insanlık mümkün mü? Aynı hastanenin çevresine 6 adet bir tonluk bomba atılarak binlerce insan şehit oldu. Bu insanlık trajedisinin son bulması, bir an önce ateşkes sağlanması ve burada insani yardımın sağlanması için tüm uluslararası platformlarda çalışıyoruz. İnanın bunu söylerken samimiyiz.” “Ben diyorum ki, Türkiye, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Dışişleri Bakanı, Türkiye’nin bakanları, Türkiye’nin yetkilileri, bu soruna çözüm bulmak için dünyanın her yerinde yanan bir yürekle, tarihi sorumluluk duygusuyla mücadele ediyor.”

Türkiye olarak hakkın, insanlığın, vicdanın, 7’den 70’e masum, mazlum Gazze halkının yanında olduklarını ortaya koyduklarını ve göstermeye devam edeceklerini belirten Kurtulmuş, “Eninde sonunda insanlık kazanacaktır.”

Hiçbir zulmün sonsuza kadar sürmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, “Siyonistlere şunu hatırlatmak isterim. Eğer zulmün süreceğini sanıyorlarsa dönüp Hitler tarihini okusunlar. Eğer zulmün süreceğini sanıyorlarsa okusunlar.” Mussolini’nin tarihini, kendilerine zulmeden Hitler’in tarihini okumalı, onları ezerken ‘Kıyamete kadar dünyaya hükmedeceğiz’ diye düşünmelidirler.” “Kötü olacak, Netanyahu’nun yeri kötü olacak, bu zalimler de hatalı olacak” dedi.

Duanın ardından TBMM Başkanı Kurtulmuş, yapımı tamamlanan tesislerin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.

Ahmet BAYRAK/ ORDU,

uskudarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu