Ekonomi

Pegasus Hava Yolları Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle 82 Uçuşunu İptal Etti

Pegasus Havayolları, İstanbul’da etkili olan ve yarın devam etmesi beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün 44, yarın 38 olmak üzere toplam 82 seferini iptal etti.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri’nin (MADKOM) kararıyla, beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı kalkış ve varışlı uçuş sayısının azaltıldığı açıklandı. Bu karar doğrultusunda 82 uçuş iptal edildi. Bugün (18 Kasım) 44, yarın (19 Kasım) 38 olmak üzere iç ve dış hatlarda toplam 82 uçuşun iptal edildiği belirtildi. İptal edilen uçuşlara ait biletlerini değiştirmek veya iptal etmek isteyen yolcuların bu işlemlerini Pegasus taşınabilir uygulaması ve web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapabilecekleri bildirildi.

İPTAL SAYISI ARTABİLİR…

Ayrıca hava koşulları ve MADKOM kararlarına bağlı olarak iptal edilen uçuşların sayısı artabilecek; Buna göre yolcuların uçuş öncesinde Pegasus Hava Yolları’nın internet sitesinde yayınlanan duyuruları kontrol etmeleri ve taşınabilir uygulamadaki bildirimleri açmaları tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu