Haber

Kremlin, Rusya lideri Putin’in kalp krizi geçirdiği yönündeki iddiaları yalanladı

Telegram’da yayınlanan bir haberde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in evinde kalbinin durduğu, doktorların hızlı müdahalesi sonucu Rus liderin hayata döndüğü iddia edildi. Kremlin gündem belirleyici iddialara yanıt vermekte gecikmedi. Sözcü Peskov, Putin’in sağlık durumunun kötü olduğu iddialarını yalanlayarak, Rus liderin iyi ve sağlıklı olduğunu belirtti.

GİZLİ SERVİS YETKİLİLERİ ODAYA ​​GİRDİ

Kremlin’den aldığı haberlerle tanınan General SVR’nin haberine göre, konutta görev yapan gizli servis yetkilileri, Pazar akşamı saat 21.05 sıralarında düşme sesi duyunca Putin’in odasına girdi. Ajanların Putin’i yere düşmüş ve içeride sarsılmış halde buldukları, masadaki yemeklerin de devrildiği belirtildi.

MÜDAHALE SONRASI BİLİNÇE GERİ DÖNDÜ

Durumu gören casusların hemen konuttaki doktorları göreve çağırdığı, doktorların Putin’in kalp krizi geçirdiğini belirttiği iddia edildi. General SVR’nin tezine göre doktorlar, Putin’in duran kalbine hızla müdahale ederek yeniden çalıştırdı ve Rus lider, rezidansta tıbbi ekipmanların bulunduğu özel bir odaya götürüldü. Müdahale sonrasında Putin’in bilincinin yerinde olduğu belirtildi.

“ÖLÜMÜ DURUMUNDA NE YAPILACAĞI KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI”

Rusya Devlet Başkanı’nın durumunun stabil olduğu ve 24 saat tıbbi gözetim altında olduğu yazıldı. Putin’in kalp krizi Rusya Devlet Başkanı’nın yakın çevresini ciddi şekilde endişelendirdi; Putin’in ölümü halinde atılacak adımlara ilişkin bugün bir toplantı yapıldığı iddia edildi. General SVR ayrıca Putin’in son toplantılarına “gösterge” olarak katıldığını da iddia etti.

KREMLIN İDDİALARI REDDEDİYOR

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, söz konusu haberin ardından yaptığı açıklamada Putin’in sağlık durumunun kötü olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Peskov, Putin’in sağlıklı ve sağlıklı olduğunu belirtirken dublör kullandığı iddiasını da “saçma” olarak nitelendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu