Haber

Denizli’de seçmen sandık başına gitti

Denizlililer 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için sandık başına giderek oy kullanmaya başladı.

Denizli’nin Çameli ilçesinde sabah saat 08.00’de sandıkların kurulduğu noktalara giden seçmenler, 5 yıl görev yapacak Cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanını seçmek için ilk oylarını sandığa atmaya başladı. yeni milletvekilleri. Erken saatlerde okullara gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturmaya başlarken, oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar devam edecek.

“Sabah erkenden gelip oylarımızı kullandık”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için oylarımızı kullandık. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. İnşallah Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanımız olur. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kim oy verdi” diyen Çameli AK Parti İlçe Bakanı Cengiz Yılmaz. “Sabah erkenden gelip oylarımızı kullandık. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. İnşallah kazanan Türkiye olur” dedi.

Denizli’de 31 Mart 2019 yerel seçimlerine göre seçmen sayısı yüzde 5,32 artarak 794 bin 714’e yükseldi. Seçmenin oy kullanacağı sandık sayısı 2 bin 459 olarak açıklandı. Bugün sandık başına gidecek seçmenin yüzde 7,2’sini ilk kez oy kullanacak 57 bin 124 genç seçmen oluşturuyor. – DENİZLİ

haber-ergani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu