Yaşam

Bir Politikacının Başkan Adayı Olmak İçin Neler Yaptığını Anlatan Biz Adayız filmine gelin yakından bakalım!

Ercan Kesal’in aynı isimli kitabından uyarlanan Nasipse Adayız, İstanbul’da bir ilçenin belediye başkanı adayı olmak için çabalayan bir siyasetçinin hikâyesini anlatıyor. Siyasete girdiğinde bambaşka gerçeklerle karşılaşan Doktor Kemal Güner’in deneyimlerine gelin birlikte bakalım.

Nasipse Adayız, Ercan Kesal’in aynı isimli romanından uyarlanan 2020 yapımı filmdir.

Filmin başrolünde Tabip Kemal Güner rolünde Ercan Kesal’ı izliyoruz, kendisi aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstleniyor.

Filmde Kemal Güner, İstanbul’un bir ilçesine belediye başkan adayı olmaya karar verir.

Bu nedenle hızla çalışmaya başlar ve kendini büyük bir telaşın içinde bulur.

Bir Numaranın gözüne girip aday olmayı hedefleyen kahramanımız, adaylığının açıklanacağı geceyi heyecanla beklemeye başlar.

Ancak o büyük gün geldiğinde beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalır.

Filmde tüm bunları bir günde izleyiciye verme amacını görüyoruz. Yani burada karakterin siyasi duruşundan ziyade seçim hicivinde olup bitenlerin kaosuna tanık oluyoruz.

Belediye başkanı olmak isteyen ve “Çare doktordur” sloganını kullanan bu yeni siyasetçi, yabancı gelmeyecek bir şekilde kendisini kamuoyuna empoze etmek yerine partinin bir numaralı ismini memnun etmeyi amaçlıyor. bize.

Filmde izleyiciye pek de uzak gelmeyecek bir replik de var:

-Bir adam seçilmeyeceğini bile bile neden her dönemde aday olur Nuri? – Dostum, çok iyi gidiyor, fotoğrafları her yerde ve onun benim liderim ve başkanım olduğunu söyleyerek bunun tanıtımını yapıyorlar. – Yani buna inandırıyorlar, kullanıyorlar…

Filmde Ercan Kesal’e Selin Yeninci, İnanç Konukçu, Muttalip Müjdeci, Vedat Erincin, Kemal Burak Alper gibi oyuncular eşlik ediyor.

İzleyiciler tarafından oldukça başarılı bulunan bu filmi henüz izlemediyseniz bir şans vermenizi öneririz.

Şimdiden sorunsuz bir sürüş dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu