Haber

Ankara’da terör örgütleri PKK/KCK ve DEAŞ’a yönelik soruşturmalarda 24 tutuklama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütleri PKK/KCK ve DEAŞ’a yönelik soruşturmaları kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan 24 kişiden 17’si tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen PKK/KCK soruşturmasında, verilen davet ve talimat üzerine Ankara’da çeşitli tarihlerde düzenlenen örgüt faaliyetlerine 19 şüphelinin katıldığı belirlendi. kuruluş tarafından. Şüphelilerin terör örgütünün şiddet yöntemlerini öven ve bu teknikleri yasal hale getirecek şekilde propaganda yaptıkları belirlendi.

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü DEAŞ’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 5 yabancı zanlının örgüte karıştığı yönünde deliller elde edildi.

Eş zamanlı olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iki soruşturmada haklarında tutuklama kararı verdiği 24 zanlının yakalanması için operasyon başlatıldı.

Zanlıların yakalanması için Ankara, Van, İzmir, Erzurum, Bingöl, Bursa ve Diyarbakır’da düzenlenen operasyonlarda polis tarafından terör örgütü PKK/KCK üyesi oldukları belirlenen 17 zanlı gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda zanlılara ilişkin ruhsatsız tabancalar, bu silahla ilgili bir dergi, 15 adet mermi, kurusıkı ve ruhsatsız av tüfekleri, fişekler, yasaklı çok sayıda yayın ve örgütsel belge ele geçirildi.

Diğer zanlıların da yakalanarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmelerine ilişkin işlemler, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma TEM Şube müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından sürdürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu